CDB'S

Handmade Mall

Vinde si cumpara handmade
 Intreaba-ne...

Publicitate
 Random Member
coobrandrey

Join:18.Oct.2011
 Articole recente
 Cautare

advanced search

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 95 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Luis Fernando Cristea
MesajScris: Mar Dec 01, 2009 9:41 am 
Neconectat

Vreau sa va prezint pe pisoiasul meu!
Se numeste Luis Fernando Cristea :D :D , dar eu il alint Feri.
Este un scump si un iubaret!

Imagine

Share on Facebook Share on Orkut Share on Digg Share on MySpace Share on Delicious Share on Technorati

Subiectul mesajului:
MesajScris: Mar Dec 01, 2009 11:48 am 
Neconectat

Cristina, am avut si eu un motan, demuuult, când eram copil, tot roºcat ca ºi al tãu era....Il chema Ludovic :D dar noi Îi spuneam Vic...

Subiectul mesajului:
MesajScris: Mar Dec 01, 2009 2:51 pm 
Neconectat

Frumos, intr-adevar. Poate e doar o parere personala, dar am observat ca pisicile astea "portocalii" sunt cele mai blande si mai afectuoase dintre europene. Mai asteptam poze, mai ales ca sa vedem daca are si el stofa de "designer de bijuterii", ca al meu, de exemplu, cam isi vara nasul in cutiile cu margele :D ceea ce ma amuza si ma face sa ma gandesc ca maine-poimaine o sa ma uimeasca cu cine stie ce creatie surprinzatoare :D

Subiectul mesajului:
MesajScris: Mar Dec 01, 2009 7:44 pm 
Neconectat

bluegray scrie:
Frumos, intr-adevar. Poate e doar o parere personala, dar am observat ca pisicile astea "portocalii" sunt cele mai blande si mai afectuoase dintre europene. Mai asteptam poze, mai ales ca sa vedem daca are si el stofa de "designer de bijuterii", ca al meu, de exemplu, cam isi vara nasul in cutiile cu margele :D ceea ce ma amuza si ma face sa ma gandesc ca maine-poimaine o sa ma uimeasca cu cine stie ce creatie surprinzatoare :D

N-ai de unde sa stii! :lol:
Al meu are probleme cu sarma! Imi fura sarma si incepe sa roada la ea! Si alearga dupa margele, daca se intampla sa-mi cada vreuna.
Sa stii ca n-am mai pomenit pisoi mai iubaret. Este adevarat, este primul meu pisoi portocaliu! E pupacios si miorlait!
Niciodata nu am avut o pisica de rasa, imi plac mai mult cei fara rasa!

Subiectul mesajului:
MesajScris: Mar Dec 01, 2009 7:46 pm 
Neconectat

UniqueDesign scrie:
Cristina, am avut si eu un motan, demuuult, când eram copil, tot roºcat ca ºi al tãu era....Il chema Ludovic :D dar noi îi spuneam Vic...

Ludovic! Si eu care credeam ca numai eu i-am pus nume ciudat!
Numele meu vine de la o telenovela pe care o urmaream cand eram in liceu. :oops:

Subiectul mesajului:
MesajScris: Mie Dec 02, 2009 9:08 am 
Neconectat

Foarte frumos Feri al tau :)
Si ce cuminte sta el acolo, langa atatea cutioare cu margici!!
Am si eu 2 nazdravani, dar nu indraznesc sa ii las aproape de masa de lucru :lol:
Sa-ti traiasca si sa te bucuri de el multi ani de-acum incolo!

Maria,
Imagine
It is not because things are difficult that we do not dare; it is because we do not dare that they are difficult.

Subiectul mesajului:
MesajScris: Mie Dec 02, 2009 9:12 am 
Neconectat

bluegray scrie:

Cand vedem si noi foto cu pisoiasul tau? :)

Maria,
Imagine
It is not because things are difficult that we do not dare; it is because we do not dare that they are difficult.

Subiectul mesajului:
MesajScris: Vin Dec 11, 2009 3:43 am 
Neconectat

Lui Feri ii place la nebunie sa se joace! Ii plac mai ales ursuletii. Si doarme cu ei. Ii aduce noaptea in pat. :lol: Fotografiile de mai jos sunt facute mai demult, cand inca era un bebelus.

Imagine

Imagine

Imagine

Subiectul mesajului:
MesajScris: Vin Dec 11, 2009 8:13 am 
Neconectat

Vai! E asa de dulce!
Si ai mei erau mai scumpici cand erau mici. Dar trebuie sa recunosc ca si acum imi sunt la fel de dragi chiar daca ma supara mai des.
Al tau ce traznai mai face?

Maria,
Imagine

Subiectul mesajului:
MesajScris: Vin Dec 11, 2009 11:20 am 
Neconectat

Cristina, am si eu doua pisi acasa in Bucuresti, iar la parintii sotului meu mai avem 4 motani, ei stand la curte. Si printre cei 4 poznasi avem si un motanel galeben ca al tau pe care l-am botezat Ghinda (de la ghinda de stejar).
Apropo de nume ciudate fiti atente aici: motanii de la tara sunt Ghinda, Martzolea, Piticotea Farfuzescu, Grasul, iar fetele de acasa sunt Mitzura si Piti. 8)

Subiectul mesajului:
MesajScris: Sâm Dec 12, 2009 6:48 am 
Neconectat

maria.handwork scrie:
Vai! E asa de dulce!
Si ai mei erau mai scumpici cand erau mici. Dar trebuie sa recunosc ca si acum imi sunt la fel de dragi chiar daca ma supara mai des.
Al tau ce traznai mai face?

Maria, sa stii ca nu prea face traznai. E cumintel! Doar cateodata incearca sa se catere pe draperii. In rest, e scump si iubaret. Nu mai pot de dragul lui! Toata ziua buna ziua il pup! #$!@

Subiectul mesajului:
MesajScris: Sâm Dec 12, 2009 6:48 am 
Neconectat

Oana scrie:
Cristina, am si eu doua pisi acasa in Bucuresti, iar la parintii sotului meu mai avem 4 motani, ei stand la curte. Si printre cei 4 poznasi avem si un motanel galeben ca al tau pe care l-am botezat Ghinda (de la ghinda de stejar).
Apropo de nume ciudate fiti atente aici: motanii de la tara sunt Ghinda, Martzolea, Piticotea Farfuzescu, Grasul, iar fetele de acasa sunt Mitzura si Piti. 8)

Chiar ca nume ciudate!!!! :lol: :lol:

Subiectul mesajului:
MesajScris: Dum Dec 13, 2009 11:32 am 
Neconectat

Doamne, e o scumpete alintatura de Feri! Imi place atat de mult a 2-a poza cu el si ursuletul bleu, incat, cu permisiunea ta, am s-o copiez, printez si inramez! (in scopuri personale, necomerciale, desigur :lol: ) Si mie imi sunt tare dragi pisoii (in special portocaliii si tigratii) si chiar am avut, acum niste ani, pentru o scurta perioada de timp, un portocalus - Torino sau Tori ii ziceam, fiindca torcea mereu! Pur si simplu m-am trezit cu el in casa (pe vremea aia locuiam la parter) si mi-am zis ca daca tot "m-a ales" de bunavoie, sa-l pastrez. N-a fost sa fie, taica-miu, care mai statea cu fetele cat eram eu la serviciu, nu era de loc de acord cu ideea de pisica intr-o casa cu copii mici, ca "lasa par", ca "parul de pisica e periculos, "pluteste" si poate fi inghitit/respirat de copii", in fine, tot felul de argumente de genul asta. Bineinteles ca eu n-am fost de acord sa-l dau, dar el mi-l scotea afara in fiecare zi... el il scotea, eu il bagam la loc! Pana intr-o zi, cand, nu l-am mai gasit pe Tori asteptandu-ma... probabil bietul pisoi se plictisise sa fie obiect de discutii si de "du-te, vino" si si-a cautat alta casuta, mai linistita... Nu pot sa-ti spun cat de rau mi-a parut!

Subiectul mesajului:
MesajScris: Lun Dec 14, 2009 4:19 am 
Neconectat

deerstuff scrie:
Doamne, e o scumpete alintatura de Feri! Imi place atat de mult a 2-a poza cu el si ursuletul bleu, incat, cu permisiunea ta, am s-o copiez, printez si inramez! (in scopuri personale, necomerciale, desigur :lol: ) Si mie imi sunt tare dragi pisoii (in special portocaliii si tigratii) si chiar am avut, acum niste ani, pentru o scurta perioada de timp, un portocalus - Torino sau Tori ii ziceam, fiindca torcea mereu! Pur si simplu m-am trezit cu el in casa (pe vremea aia locuiam la parter) si mi-am zis ca daca tot "m-a ales" de bunavoie, sa-l pastrez. N-a fost sa fie, taica-miu, care mai statea cu fetele cat eram eu la serviciu, nu era de loc de acord cu ideea de pisica intr-o casa cu copii mici, ca "lasa par", ca "parul de pisica e periculos, "pluteste" si poate fi inghitit/respirat de copii", in fine, tot felul de argumente de genul asta. Bineinteles ca eu n-am fost de acord sa-l dau, dar el mi-l scotea afara in fiecare zi... el il scotea, eu il bagam la loc! Pana intr-o zi, cand, nu l-am mai gasit pe Tori asteptandu-ma... probabil bietul pisoi se plictisise sa fie obiect de discutii si de "du-te, vino" si si-a cautat alta casuta, mai linistita... Nu pot sa-ti spun cat de rau mi-a parut!

Roxana, poti sa copiezi linistita fotografia lui Feri si sa faci ce vrei cu ea! Sunt sigura ca o sa fie mandru!!!!
Asa-i ca portocalii sunt mult mai iubareti decat alti pisoi? Adevarul este ca lasa par, dar ce sa-i fac, il iubesc si strang dupa el! Ca de, imi place cu par! :lol:
Am mai avut o experienta cu un pisoi portocaliu. Avea numai cateva luni, era mic, si s-a ratacit de mama lui si s-a ascuns intr-un tufis. Plangea saracul! Asa ne-am dat seama ca era acolo. Dar a fost greu sa-l prindem, pentru ca era salbatic, si ne sasaia si pe mine chiar m-a muscat si zgariat!!! Dar pana la urma eu si Alfonso l-am prins si o familie cu 2 fetite l-au luat acasa. Ce pisoi frumos! Si acum imi apare imaginea lui! Salbatic, dar superb!

Subiectul mesajului:
MesajScris: Mie Dec 16, 2009 7:29 am 
Neconectat

Ce scump e sa iti traiasca Cristina. Imi inchipui ce face el cu sarma ma gandesc la al meu :roll:

Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 95 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Următorul